Avustralya

Avustralya Market Alışverişim | Yurtdışı Alkol Fiyatları

Avustralya’ya ilk geldiğim zamanları hatırlıyorum da… Cebime 2000Au$ parayı koyup, kalbimi de yep yeni umutlarla şarj edip gelmiştim buraya. O zamanlar, Avustralya’nın yeni evim olacağını bilmeden… Bu kadarını tahmin bile etmeden…

Tüm kızgınlıklarımı, korkularımı, hayal kırıklıklarımı en iyi arkadaşım bellemiş; içimdeki vahşi, gözü kara tarafın çığlıklarına ilk kez bu kadar yürekten kulak vermiştim.

İnsanın survivora bağladığı zaman yapabileceklerinin sınırları yok sanırım (insani çerçevede).

Dışarıdan çok girişken bir insan imajı çizsem de, ben bildiğiniz sosyalleşme problemi yaşayan insanlardan bir tanesiyim. Bazen aşırı çekingen, çoğu kez “bunu ben hayatta yapamam” tipinde paniklerle, bazen panik ataklarla boğuşan bir kişiliğim. Avustralya’ya geldiğimde, ilk çalıştığım yeri hatırlıyorum çoğu kez. Durup dururken… Paniğe çalan heyacanımı yatıştırmak için, iş yerinin tuvaletinde nasıl nefes egzersizleri yaptığımı, gözlerimi kapayıp “geçecek, bunlar da geçecek”, “hepsi birer illüzyon, sen sadece geleceğe odaklan”, “bugün aslında yaşamadığını, sadece bedeninin orada olduğunu ama ruhunun geleceğe ait bir yerde tekrardan hayat bulacağını hayal et” telkinleriyle kendimi nasıl motive etmeye çalıştığımı hatırlıyorum.

“Carpe Diem” dedikleri şey her zaman işe yaramıyor. Bazen ‘an’da kalmamak, bir nevi astral seyahat içinde bulunmak gerekiyor belki de 🙂 .

Yazının başlığı “Avustralya’da market alışverişim”di halbuki. Ama alışveriş deyince para, para deyince o paranın nasıl kazanıldığı geliyor insanın aklına işte. Neyse…

Zamanı geldiğinde, içinizdeki vahşi tarafı açığa çıkartmanız dileğiyle…

İyi seyirler…

 

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a comment